Druk DTG

Ozdabianie odzieży zyskuje na popularności praktycznie każdego dnia – jest to spowodowane głównie faktem, że odzież, którą możemy samodzielnie zaprojektować sprawdza w naprawdę wielu sytuacjach – może to być oczywiście tylko wsparcie naszej garderoby o indywidualny i personalizowany produkt, jednak zastosowań druku DTG jest dużo więcej. Masz możliwość chociażby stworzenia koszulek na konkretny event czy wydarzenie, które organizujesz – jak koncert, akcja charytatywna czy wyjazd integracyjny dla twoich pracowników.

 

Czym jest metoda DTG i jakie są jej największe zalety? W najprostszym tłumaczeniu, jest to metoda znakowania tekstyliów, która nanosi farbę bezpośrednio na tkaninę, stąd też nazwa DTG (Direct To Garment). Mówiąc o tej technice zdobienia, nie można nie wymienić jej oczywistych atutów, do których należą:

Wytrzymałość – nadruk stworzony tą metodą jest odporny na pranie czy prasowanie, dzięki czemu przez długi czas utrzymuje się na materiale.

Szybkość wykonania – Druk DTG to metoda, która nie generuje żadnych dodatkowych kosztów, jak chociażby przygotowanie matrycy, jak w przypadku sitodruku, dlatego zlecenia wykonywane są bardzo szybko i już od jednej sztuki.

Brak ograniczeń – Jeśli zdecydujesz się na ozdobienie koszulki metodą DTG, jedyne co będzie cię ograniczać to twoja własna wyobraźnia – ten typ znakowania tekstyliów może nanieść na nie dowolną grafikę.

 

Decydując się na konkretną firmę, która zajmuje się drukowaniem w technice DTG, warto sprawdzić sprzęt, na którym pracują. Wszystkie powyższe zalety tej metody znakowania, mogą okazać się kompletnie nietrafione, jeśli usługodawca korzysta z niskiej jakości, tanich maszyn. Obecnie, jedną z najlepszych maszyn na rynku, która gwarantuje wymienione wyżej cechy druku jest drukarka Kornit Breeze i to wzmianek o niej powinniście szukać u potencjalnego dostawcy tekstyliów z nadrukiem DTG.