FullPrint

Techniki Druku

Coraz częściej zdarza się, że przyglądając się ubraniom, które możemy znaleźć na półkach popularnych marek, zwyczajnie nie widzimy nic dla siebie – wydają się nieciekawe i mało indywidualne. Dlatego właśnie bardzo popularne stało się dzisiaj projektowanie ubrań z własnym nadrukiem, dzięki czemu możemy stworzyć w pełni spersonalizowany produkt, który całkowicie zaspokoi nasze wymagania i odświeży naszą garderobę. Jednak na dzisiejszym rynku, jest bardzo wiele rozwiązań, przez co osoba niezwiązana ze znakowaniem tekstyliów, może mieć problem z wyborem tego, które najlepiej pasuje do jej potrzeb.

Super wyglądające koszulki

Jednym z rozwiązań, które zyskuje na popularności w zasadzie z dnia na dzień, jest tzw. fullprint – co to za metoda, i dlaczego jest aż tak popularna?

Technika znakowania jaką jest fullprint daje naprawdę ogromne możliwości, jest to spowodowane głównie tym, że jak sama nazwa wskazuje, polem druku jest cała powierzchnia danego materiału. Znakowanie tą metodą, w największej mierze opiera się o sublimacje, czyli wtłaczanie barwnika w formie gazowej w włókna materiału. Do największych zalet tej techniki, z pewnością należy zaliczyć jakość i dokładność odwzorowania nanoszonej grafiki, oraz fakt, że podczas wykonywania nadruku, nie zmienia się gramatura ubrań, dzięki czemu zyskujemy komfort użytkowania.

Projektując własne tekstylia fullprint, musisz pamiętać o jednej, bardzo ważnej rzeczy – mowa oczywiście o jakości grafiki, którą chcesz wydrukować. Od rozdzielczości przesłanego pliku zależy czy twój nadruk będzie ostry i nie będzie na nim widocznych pikseli. Najlepiej, jeśli posłużysz się plikiem w rozdzielczości nie mniejszej niż 300 DPI.